Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2023!

Jarní Mineralogické setkání na VŠB-TUO přiblíží návštěvníkům krásy neživé přírody

Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO pořádá v sobotu 9. dubna 2022 v prostorách Univerzitní auly již tradiční jarní Mineralogické setkání.

Akce se zúčastní téměř stovka vystavovatelů nejen z České republiky, ale i ze Slovenska nebo Polska.

Návštěvníci si prohlédnou minerály a zkameněliny ze všech koutů světa, těšit se mohou i na autorské šperky a dekorace, které budou na místě k zakoupení. „Hornicko-geologická fakulta chystá bohatý doprovodný program Geolog v akci. Malí i velcí zájemci tak zjistí, jak se podívat pod zem, jak se obchoduje s nerostnými surovinami, anebo co dělá zeměměřič,“ přibližuje vedoucí Geologického pavilonu Martina Polášková. K vidění bude i model říčního proudění a ukázky leštění minerálů. Pro děti bude k dispozici virtuální realita, fakulta připravila také geologické hry nebo hledání fosilií v písku.

Veřejnosti budou po celou dobu konání akce přístupné i rozsáhlé mineralogické, petrografické, regionálně-geologické, paleontologické a ložiskové sbírky Geologického pavilonu prof. Pošepného, který stojí naproti Univerzitní auly. K vidění v něm bude také oblíbený model kostry Tyranosaura. Akci, která se koná dvakrát do roka, narušila pandemie, pokaždé ji ale navštíví více než 1000 lidí.

Vloženo: 5. 4. 2022