Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2023!

Esport není jen zábava, patří i na akademickou půdu

VŠB – Technická univerzita Ostrava a Slezská univerzita v Opavě na začátku dubna avizovaly, že proti sobě nastoupí v historicky prvním esportovním derby. To se uskuteční 29. dubna od 10 hod. na půdě vyzyvatele: Na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO.

Obě univerzity jsou v oblasti elektronického sportu a gamingu velmi aktivní. Obě už také zveřejnily soupisku hráčů. Nastoupí jak zkušení matadoři, tak i nováčci. VŠB-TUO má na soupisce 12 hráčů, Slezská univerzita 11, protože jeden hráč nastoupí ve dvou hrách.

„Derby v 10:00 odstartuje FIFA 22, následovat bude Counter-Strike: Global Offensive. Končit budeme League of Legends,“ přibližuje za organizátory Jakub Čubík z VŠB-TUO a doplňuje ještě k výhře: „vítězný univerzitní tým může vyhrát až 30 000 Kč.“

Fanoušci se mohou těšit na technologické novinky i bohatý doprovodný program, jehož součástí bude například virtuální realita nebo přednášky na téma kyberbezpečnosti či násilí v internetových hrách. Dozví se také více o obou univerzitách i o možnostech zapojení se do herních univerzitních týmů. „Esport je sice zábava, ale patří i na akademickou půdu,“ dodává Čubík. Fandit nemusí jen na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO, ale také online na platformě Twitch.

Vloženo: 25. 4. 2022