VŠB-TUO uspěla v Ceně Wernera von Siemense, ocenění si odnesli Stefan Grushko a Petr Kovář

Čtyřiadvacátý ročník prestižní Ceny Wernera von Siemense, v níž český Siemens oceňuje nejlepší studenty, pedagogy a mladé vědce, proběhl 19. května v Betlémské kapli. Dva oceněné má i VŠB-TUO.

V kategorii Nejlepší absolventská (diplomová/disertační) práce týkající se témat Průmyslu 4.0., získal cenu Ing. Stefan Grushko, Ph.D., z Fakulty strojní, jehož disertační práce se týkala "Plánování pohybu manipulátoru v dynamickém prostředí při využití informací z RGB-D senzoru".

Nejlepším pedagogickým pracovníkem byl zvolen doc. Mgr. Petr Kovář, Ph.D., z Fakulty elektrotechniky a informatiky. Porota ocenila jeho dlouholeté úsilí vzbudit ve studentech nadšení pro matematiku. Předmět dllouhodobě popularizuje také na základních a středních školách.

Oběma moc gratulujeme k úspěchu.

O soutěži Cena Wernera von Siemense

V Ceně Wernera von Siemense jsou už dvacet čtyři let oceňováni nadaní studenti, inspirativní pedagogové, a také nadšení vědci. Svým rozsahem, výší finančních odměn a tradicí patří mezi nejvýznamnější nezávislé iniciativy tohoto druhu v ČR. Vítězné práce vybírají nezávislé komise složené z rektorů a prorektorů předních českých univerzit, předsedkyně Akademie věd a ředitelů ústavů AV. Ve 24. ročníku Ceny Wernera von Siemense vybíraly poroty z 568 přihlášek. Jednatřicet procent přihlášených byly ženy.

Foto: Siemens Czech

Vloženo: 20. 5. 2022