Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO vzdělává seniory na U3V už 30 let

Na Hornicko-geologické fakultě VŠB-TUO byl letos uzavřen již 30. ročník Univerzity 3. věku. Ten završily slavnostní promoce, na kterých bylo 35 účastníkům předáno osvědčení o absolvování kurzů z oblasti geologie.

Lektoři Univerzity 3. věku oceňují především pečlivý přístup posluchačů ke studiu. „Atmosféra při výuce, přístup studentů a jejich zájem byl pro lektory velkou motivací. Pro vedení fakulty je pak velkým závazkem v realizaci dalších ročníků těchto kurzů,“ říká proděkan pro vědu, výzkum a zahračniční styky Václav Zubíček. Kurzy, během nichž se studenti seznámí například s geologickou stavbou Země, získají nové poznatky o nerostných surovinách a jejich těžbě, nebo se dozvědí více o vodním hospodářství, trvají dva roky. Jejich součástí jsou přednášky, cvičení i exkurze.

V posledních letech byla velkou zkouškou při pořádání Univerzity 3. věku pandemie a s ní spojená mimořádná opatření, kvůli kterým bylo i vzdělávání seniorů převedeno na distanční formu.  „Těší nás, že navzdory pandemii nedošlo k přetrhání vazeb mezi fakultou a seniory. Máme studenty, kteří se k nám vrací opakovaně, a s napětím čekají na nově vypsaná témata našich kurzů. I z toho lze soudit, že se jim studium U3V u nás na fakultě líbí,“ říká Martina Polášková, koordinátorka senior univerzity na Hornicko-geologické fakultě. Do dalšího ročníku Univerzity 3. věku se senioři mohou hlásit od 1. června na Geologickém pavilonu prof. Františka Pošepného HGF VŠB-TUO.

Vzdělávání formou Univerzity 3. věku neprobíhá pouze na Hornicko-geologické fakultě, zajišťují jej také Fakulta materiálově-technologická, Fakulta strojní, Ekonomická fakulta a Fakulta bezpečnostního inženýrství.

Vloženo: 20. 6. 2022