VŠB – Technická univerzita Ostrava je i létě otevřená dětem

VŠB – Technická univerzita Ostrava pravidelně pořádá letní příměstské tábory pro děti. Ty jsou každoročně beznadějně zaplněné, nabídka je široká, od technického, sportovního nebo hudebního zaměření. Tábory patří do široké nabídky popularizačních aktivit, které univerzita nabízí.

Mezi nejoblíbenější tábory patří tzv. TechCamp, který se letos koná ve třech turnusech. Organizátoři pro děti od 7 do 13 let chystají odborný i volnočasový program, celodenní výlet nebo pohybové a další zábavné aktivity. „Na letošních TechCampech se děti seznámí s esportem, zavítají do Institutu environmentálních technologií CEET VŠB-TUO nebo si vyzkouší výrobu ručního papíru,“ přibližuje koordinátor letních táborů na univerzitě Adam Arleth.

Na začátku srpna pak TechCampy vystřídá Letní škola s Permoníky, která je určena žákům druhého stupně základních škol a studentům víceletých gymnázií. Cílem školy je propagace techniky a technicky zaměřených oborů na VŠB-TUO. „Účastníci se během Letní školy s permoníky seznámí s profesí těžaře i ochranou životního prostředí. Zavítají do areálu bývalého dolu a také do našich laboratoří,“ dodává koordinátor. V stejném termínu se koná Orchestrální tábor, určený dětem od 10 let, které hrají na dechový nebo bicí nástroj. Ten pořádá univerzita ve spolupráci se svou studentskou organizací Orchestr Ostrava při VŠB-TUO.

Na začátku července už navíc proběhl další ročník Sportovní tábora, organizovaného Institutem tělesné výchovy a sportu VŠB-TUO. Děti si vyzkoušely rafty a potěšily je i aktivity s hasiči. V polovině srpna pak univerzita pořádá příměstský tábor pro děti s poruchou autistického spektra. Ten se koná od roku 2015. Porubský kampus univerzity tak ani přes léto není zdaleka opuštěný.

Vloženo: 18. 7. 2022