Na VŠB-TUO se uskutečnil další ročník Mineralogického setkání

Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO dvakrát do roka organizuje Mineralogické setkání, prodejní výstavu minerálů, fosilií a výrobků z přírodnin.

Podzimní termín akce se uskutečnil tuto sobotu a navštívilo ho téměř 2000 návštěvníků.Ti si mohli prohlédnout i zakoupit nejen vzorky minerálů a fosilií z celého světa, ale také dekorační předměty a autorské šperky, vyrobené z různých nerostů. Nechyběla zde ani odborná literatura či předměty spojené s geologickou a hornickou činností. Akce se účastnilo 95 vystavovatelů z Čech, Moravy, Slovenska a Polska. V rámci Mineralogického setkání byly otevřeny mimořádně i v sobotu sbírky Geologického pavilonu prof. Pošepného, kde jsou k vidění nejen mineralogické sbírky.

Doprovodný program připravila v atriu auly pořádající Hornicko-geologická fakulta. Malí i velcí návštěvníci si tak mohli v písku najít svého trilobita nebo barevný kamínek, podívat se, jak se brousí minerály. „Mnohé zaujala aktivita modelování říčního proudění, ukázky virtuální reality, lidé si mohli své znalosti prověřit v různých přírodovědných kvízech,“ uzavírá Martina Polášková, organizátorka akce.

Foto: archiv Geologického pavilonu prof. Pošepného

Vloženo: 11. 10. 2022