Zaměřeno na studentské organizace: RoverOva

Studentský život nemusí být jen o čase stráveném na přednáškách, s nosem zabořeným v knihách. Jeho důležitou součástí je i socializace, sbírání nových kontaktů a zejména zkušeností.

Toto všechno nabízejí studentské organizace, působící nejen na naší univerzitě. Je jisté, že všechny budou nabírat nové členy, takže pokud vás nějaká zaujme, určitě je kontaktujte!

RoverOva

Působíte napříč celou univerzitou, nebo jen na určité fakultě?

Původ týmu je z Fakulty strojní, přesněji katedry robotiky. Několik let jsme se formovali převážně ze studentů tohoto oboru. Tento rok jsme ale rozjeli náborovou kampaň pro studenty z celé naší univerzity a přibyli do našich řad nové tváře i z dalších oborů a fakult.

Kdo se k vám může přidat?

Přidat se k nám může jakýkoliv student vysoké školy. Nezáleží na oboru studia. Troufáme si říct, že u nás každý obor najde uplatnění. Neřešíme totiž jenom robotiku, ale i sponzoring, propagaci, nákup, organizaci lidí, důležité jsou i jazykové znalosti pro komunikaci s organizátory akcí, logistiku s dopravou na soutěže, konstruování, programování, elektroniku, chemické analýzy, geologické mapy a takhle bychom mohli pokračovat dál a dál, až bychom přišli téměř každému na chuť.

Proč by se měli studenti připojit zrovna k vám?

Dáváme studentům šanci si vyzkoušet práci z jejich oboru zájmu. Znalosti, které se u nás naučí, jsou plně přenositelné do praxe. Při řešení úkolu, který si člen vybere sám (není mu přiřazen), se může vždy obrátit na některého ze svých kamarádu z týmu. Sledujeme vývoj nových technologií především se zaměřením na průzkum vesmíru a vesmírný průmysl. V neposlední řadě jsme skupina nadšených, zajímavých, mladých lidí se společným cílem a touhou posunout své hranice, poznat nové lidi a vidět kus světa.

Kontakt:

Text: Sokolská33