Nová mezinárodní GSPORT liga univerzit odstartuje už v dubnu!

Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy spolu s partnerem E4S Czech s. r. o. představuje nový projekt s názvem GSPORT. GSPORT vznikl spojením gamingu a sportu a je novinkou nejen pro fakultu, ale také v celosvětovém měřítku.

Esport hýbe světem, my hýbeme esportery – tak zní motto GSPORTU a vy se s ním od této chvíle budete setkávat stále častěji. Cílem GSPORTU není odlákat hráče od oblíbených her, ale otevřít jim dveře do sportovního prostředí a motivovat je k pohybu. Díky GSPORTU se hráči mohou poměřovat nejen v online světě, ale také na sportovištích. „Věříme, že GSPORT poskytne studentům možnost udržet si zdraví a  kondici, a to i když se věnují svým oblíbeným onlinovým hrám. Věříme, že jsme průkopníky v této oblasti a že se GSPORT stane populární nejen mezi studenty naší fakulty a univerzity, ale i v celém světě," říká Zdeněk Ledvina, vedoucí esportového oddělení na FTVS.

FTVS spolu s E4S Czech nemá rozhodně malé cíle. Už 3. dubna 2023 odstartuje mezinárodní pilotní projekt GSPORT LIGY UNIVERZIT a je opravdu na co se těšit. Účast přislíbilo pět evropských a pět českých univerzit, které se mezi sebou utkají jak v esportových hrách Counter-Strike: Global Offensive a FIFA, tak v průběžném pálení kalorií a ve finále pak v malé kopané a na speciální GSPORT překážkové dráze.

Liga sestává ze dvou částí – kvalifikační (online) a finálová (offline). Kvalifikační část bude probíhat pět týdnů, během kterých bude hrát každý tým s každým. Všichni hráči jsou v jednotlivých herních týdnech povinni vykonávat libovolné sportovní aktivity a prostřednictvím určené aplikace evidovat spálené kalorie. V případě, že dojde k remíze v gamingové části, bude o vítězi rozhodovat právě větší počet spálených kalorií.

Finálová část pak bude probíhat jak v areálu FTVS v pražských Vokovicích, tak ve Voděrádkách nedaleko Prahy v prostorách Home of AV. Týmy, které postoupí do finále zde zužitkují trénink z předchozích týdnů. Týmy se proti sobě postaví v malé kopané a také své síly poměří na překážkové dráze, která byla vytvořena speciálně pro GSPORT.

Celý koncept ligy tvoří FTVS společně s dalšími univerzitami, které jsou v českém univerzitním prostředí považovány za esportové legendy. Jsou jimi Univerzita Hradec Králové, Univerzita Pardubice, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně a VŠB - Technická univerzita Ostrava.

Zahraničními univerzitami, které přislíbily účast v lize jsou Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave (Slovensko), Staffordshire University (Velká Británie), University of Trento (Itálie), Sport Sciences School of Rio Maior (Portugalsko) a Kajaani University of Applied Sciences (Finsko).

Vloženo: 31. 3. 2023