VŠB-TUO podporuje techniku a podnikavost mezi malými i velkými

Dvě významné akce VŠB – Technické univerzity se letos poprvé propojí v celodenním programu. Den ZLEPŠI SI TECHNIKU a GREEN LIGHT STARTUP SHOW nabídne 13. dubna to nejlepší z univerzitní techniky, inovací a podnikání v prostorách Univerzitní auly.

Den ZLEPŠI SI TECHNIKU je tradiční přehlídka techniky a technických oborů určená žákům a žákyním základních i středních škol. Dopolední program nabídne kromě oblíbených science show také množství komentovaných ukázek technologií a technických profesí, které neodmyslitelně ovlivňují náš život. Návštěvníci se mohou těšit i na představení VIDA! Science Center. „Kromě nabitého dopoledního programu pro žáky, včetně soutěží Kybernetická olympiáda a Soutěž robotů, jsme připravili také debatu s pedagogy na téma podpory podnikavosti a kreativity na základních a středních školách,“ přibližuje program koordinátorka Jarmila Černá a dodává: „Kreativita a podnikavost jsou v technice a inovacích naprosto nezbytné. Zajímá nás, jaké jsou v těchto oblastech zkušenosti učitelů a jak s potřebami škol efektivně propojit naše vlastní programy.“

VŠB – Technická univerzita Ostrava je významným subjektem v oblasti neformálního vzdělávání a popularizace technických a přírodovědných oborů.  „Už několik let velmi dobře funguje projekt Zlepši si techniku, v rámci něhož před dvěma lety vznikla také Junior Univerzita. Chceme v dětech probudit kreativní myšlení a zájem o techniku a přírodovědné obory, proto nabízíme kroužky, přednášky, letní školy soutěže a další,“ vysvětluje Černá. I proto se letos Den ZLEPŠI SI TECHNIKU spojil s programem GREEN LIGHT STARTUP SHOW, který podporuje podnikání v kraji už deset let. I tady připravují organizátoři nabitý program plný inspirativních přednášek, workshopů, veletrhu startupů a startup show, kulaté stoly i panelovou diskuzi.

Vloženo: 11. 4. 2023