Geologické kladívko 2023

Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO letos už potřinácté organizuje Geologické kladívko, soutěž, která svým pojetím v Moravskoslezském kraji nemá obdoby.

Účastníci ze základních a středních škol změří své znalosti z oblasti neživé přírody v pátek 28. dubna 2023.

Stejně jako v minulých ročnících se bude soutěžit ve třech kategoriích. „Hlásit se mohou žáci druhého stupně základních škol, studenti víceletých gymnázií a studenti čtyřletých středních škol, a to v jedno až tříčlenných týmech,“ přibližuje pořadatelka Martina Polášková. Soutěžní aktivita se skládá z několika částí.

Prvním úkolem, jehož zpracování bylo podmínkou pro přihlášení do soutěže, je doplňování informací do geovědního textu. Další úkoly budou soutěžící plnit v Geologickém pavilonu v rámci samotné akce. „Žáky a studenty čeká nejprve test a určování minerálů i hornin, poté budou probíhat úkoly v jednotlivých sbírkových odděleních pavilonu,“ dodává Polášková. Úkoly budou zaměřeny na mineralogii, historickou geologii nebo ložiska nerostných surovin.

Do soutěže se letos přihlásilo 46 týmů, tedy 130 účastníků. Přijedou nejen z ostravských škol, ale i z Nového Jičína, Opavy, Třince, Klimkovic nebo od Vsetína. Vítězná družstva obdrží zajímavé ceny a na absolutní vítěze v každé kategorii čeká i geologické kladívko.

Vloženo: 24. 4. 2023