Návštěva ministra vnitra na Fakultě bezpečnostního inženýrství VŠB-TUO

Ministr vnitra ČR Vít Rakušan navštíví ve čtvrtek 22. 6. 2023 od 11 hod. Fakultu bezpečnostního inženýrství VŠB-TUO v rámci svého programu v Moravskoslezském kraji.

Na fakultě mu budou představeny její hlavní strategické směry v oblasti vzdělávání i výzkumné činnosti a také odborné laboratoře.

Fakulta bezpečnostního inženýrství je výjimečná v rámci České republiky svou specializací na studijní programy zaměřené na bezpečnost a výzkum v této oblasti, a proto je návštěva ministra vnitra značným oceněním pro tuto instituci. Program návštěvy zahrnuje úvodní setkání s vedením univerzity a fakulty, panu ministrovi bude dále představena fakulta a hlavní oblasti, kterým se věnuje. Velkým tématem bude samozřejmě národní bezpečnost, spolupráce mezi fakultou a Ministerstvem vnitra i dalšími partnery. Fakulta bezpečnostního inženýrství je pro řadu institucí, včetně IZS jedním z velkých dodavatelů kvalitních absolventů vzdělaných v oborech jako Ochrana obyvatelstva a krizový management, Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu a dalších.

Z laboratorního zázemí a technologií fakulty pan ministr navštíví Centrum simulačních technologií, které slouží k tréninku a výzkumu v oblasti krizového řízení a zvládání mimořádných událostí. Dále si bude pan ministr prohlížet Balistickou linku, ta se specializuje na testování balistických vlastností materiálů a konstrukcí. Následovat bude Laboratoř plynové chromatografie a prohlídka bude ukončena návštěvou Těžké laboratoře, která je zaměřena na výzkum a vývoj pokročilých technologií pro detekci a odstraňování nebezpečných látek a předmětů.

Vloženo: 19. 6. 2023