VŠB-TUO se letos poprvé zapojí do Evropského týdne udržitelného rozvoje

Evropský týden udržitelného rozvoje letos připadá na termín 20. až 26. září 2023.

Poprvé se do něj zapojí také VŠB – Technická univerzita Ostrava, která připravuje nejen zajímavé přednášky, ale také univerzitní bazar nebo zavedení znovupoužitelných krabiček a kelímků ve svých stravovacích zařízeních.

VŠB-TUO je v oblasti udržitelného rozvoje a společenské odpovědnosti velmi a dlouhodobě aktivní. Pro žákyně a žáky základních a středních škol, své studenty a studentky, zaměstnankyně a zaměstnance i širokou veřejnost přednášky o pomalé módě a hospodaření s vodou. „Společně se zamyslíme nad tématem nadvýroby a plýtvání nejen ve světě módy, ale i elektroniky, jídla a cestování. Poradíme také, jak se starat o vodu a jak s ní každý z nás může hospodařit,“ vysvětluje mluvčí univerzity Petra Halíková.

Univerzita také pro své studenty a zaměstnance připravuje bazar, kde přinesou dámské, pánské či dětské oblečení, doplňky, boty, hračky nebo knihy. „Je jen na nich, jestli chtějí věci prodat, vyměnit nebo darovat. Považujeme to za nejšetrnější a nejúčinnější způsob získávání či zbavení se věcí ekologicky,“ dodává mluvčí. Od pondělí 18. září 2023 mají studenti a zaměstnanci možnost ve stravovacích zařízeních univerzity využívat znovupoužitelné krabičky a kelímky. I takto chce univerzita šetřit přírodu.

Do Evropského týdne udržitelného rozvoje se zapojí vzdělávací instituce napříč republikou. Hlavním poselstvím je ukázat, že udržitelnost pro univerzity není teoretický pojem, ale že s ním také prakticky pracují. Další informace najdete na www.tydenudrzitelnosti.cz.

Vloženo: 18. 9. 2023