Prezident republiky ocenil Fakultu bezpečnostního inženýrství VŠB-TUO Zlatým záchranářským křížem

Prezident republiky ocenil Fakultu bezpečnostního inženýrství VŠB-TUO  Zlatým záchranářským křížem
Fakulta bezpečnostního inženýrství VŠB-TUO byla oceněna za významné přispění v oblasti ochrany a záchranářství.

Ocenění z rukou prezidenta republiky Petra Pavla převzal na slavnostním ceremoniálu XXIV. Ročníku Zlatého záchranářského kříže děkan fakulty Jiří Pokorný.

Ocenění bylo 10. 10. 2023 nejen Fakultě bezpečnostního inženýrství, ale také dalším institucím a jednotlivcům z řad profesionálů i laiků uděleno na základě pečlivého hodnocení vynikajících výsledků v oblasti záchranných operací. Prezident republiky vyzdvihl odvahu a obětavost oceněných a jejich neúnavnou práci na ochraně životů a majetku občanů.

Fakulta bezpečnostního inženýrství VŠB-TUO vychovává od svého založení v roce 2002 nové generace členů profesionálních záchranných týmů a dlouhodobě se věnuje osvětě veřejnosti v oblasti záchranářství a bezpečnosti. Je jediná svého druhu v republice a úzce spolupracuje s hasiči, policí, celní správou, zpravodajskými službami, samosprávou i průmyslovými podniky.

Předávání Zlatého záchranného kříže je každoročně důležitým okamžikem pro uznání hrdinných činů v oblasti záchran krizového řízení.

Vloženo: 13. 10. 2023