Zprávy ze STUDENTOPOLIS: Univerzita otevírá dveře prvním studentským projektům

Zprávy ze STUDENTOPOLIS:  Univerzita otevírá dveře prvním studentským projektům
Po prvním kole ve studentské soutěži nového programu Kariérního centra VŠB-TUO byli vyhlášeni první vítězové. Celkem 8 projektů má ambice v průběhu akademického roku přispět ke zlepšení zázemí, ale také k rozvoji studentských aktivit na VŠB-TUO.

Na počátku akademického roku studenti předložili celkem 19 různorodých projektů do programu STUDENTOPOLIS, které by svými aktivitami mohly přispět k rozvoji komunitního, dobrovolnického, sportovního či kulturního života nejen na univerzitě. „Zájem studentů nás velmi mile překvapil. Pestrost projektů mířících do jednorázových, ale i kontinuálních aktivit jasně ukázala, že se studenti chtějí podílet nejen na zlepšování prostředí na univerzitě, ale že jim záleží i na lidech. Návrhy jako uspořádání velikonočního sportovního dne pro děti a rodiče či hraní deskových her za možné účasti veřejnosti ukazuje, že studenti mají dostatek odvahy k pořádání i náročnějších akcí. Bohužel alokace 300 000 Kč dokázala uspokojit méně než polovinu skvělých nápadů. Pro nás je to důležitý impuls, že program má velký potenciál a pro jeho příští kolo musíme hledat další finanční zdroje," uvedl Igor Ivan, prorektor pro strategii a spolupráci.

Mezi vítězi lze nalézt projekty související s plánovaným přesunem Ekonomické fakulty z centra do Poruby, jako je projekt posledního rozsvícení vánočního stromku ve starých prostorách fakulty, ale také vznik malé hudební street kapely otevřené studentům jiných univerzit s propojením na studenty Janáčkovy konzervatoře.  Nelze opomenout ani aktivity směřující k posílení pozitivnímu vnímání matematiky hravou formou či společné vzdělávání studentů a zaměstnanců v oblasti masivnějšího používání umělé inteligence v marketingových aktivitách.

Na hodnocení projektů se aktivně podíleli i nominovaní studenti VŠB-TUO a externí partneři. „Společná diskuse při závěrečném hodnotícím setkání byla velmi obohacující. Těší mě, že část podpořených aktivit má i mezinárodní přesah a přitáhnou k nám do města další mladé lidi. Jsem samozřejmě ráda, že univerzita se tímto projektem více otevírá široké veřejnosti a věřím, že zvlášť v Porubě, kde má škola své sídlo, a kde spousta studentů bydlí, se s jejich aktivitami budeme stále častěji potkávat,“ uvedla Lucie Baránková Vilamová, starostka městského obvodu Poruba.

Finance do studentských projektů byly poskytnuty ze soukromých zdrojů. Nejvýznamnějším finančním přispěvatelem byla v tomto případě firma CTP Invest, spol. s r.o., která se rovněž podílela na hodnocení projektů. “Jsme hrdí na to, že jsme se stali významnými partnery tohoto jedinečného programu. Naše firma chce podporovat studenty, kteří mají zájem se ve svém volném čase věnovat komunitnímu dění nejen na univerzitě, ale také v širším okolí. Věříme, že jim tento zájem vydrží i do budoucna a jejich aktivity pozitivně ovlivní nejen studentskou komunitu,” uvedla po společném setkání Petra Pivovarová, park manažerka CTP.

Pro více informací o programu najdete zde: Studentopolis VŠB-TUO

Vloženo: 6. 11. 2023