Společným setkáním, které se uskuteční 13. listopadu právě v učebně, si vedení univerzity, fakulty, hráči a partneři připomenou nejen úspěchy, kterých univerzitní tým dosáhl, ale také společně poděkují zakladatelům, kteří za vznikem učebny stojí.
Esport hraje na VŠB-TUO a zejména Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO důležitou roli. „Plní funkci volnočasové aktivity, která sdružuje nejen studenty, věnující se počítačovým hrám, ale i nadšence, kteří se v této komunitě pohybují. Díky přednáškám a workshopům, které nabízíme žákům základních a středních škol, má i edukativní charakter,“ říká Jan Platoš, děkan největší fakulty VŠB-TUO.
Univerzitní tým pod vedením Jakuba Čubíka VŠB-TUO velmi úspěšně reprezentuje. „Účastní se různých klání a soutěží, sbírá vítězství za vítězstvím, reprezentuje školu nejen v Česku, ale i ve světě,“ dodává děkan. Zájem o esport je na Fakultě elektrotechniky a informatiky velký, proto je mu věnován i jeden z předmětů, který se ve škole vyučuje. „Chceme tímto předmětem otevřít dveře těm, které esport zajímá. Ukazujeme jim ale, že je v něm daleko víc, než jen hraní,“ doplňuje děkana Jakub Čubík, otec esportu na VŠB-TUO, jehož tým prokázal své kvality například v 3E: Akademickém mistrovství nebo v GSPORT lize, která propojuje tradiční a elektronický sport. V Brazílii pak studenti reprezentovali Česko proti 50 státům světa.
Esport se nevyhýbá ani oblasti vědy a výzkumu. „Začínáme například měřit stres faktor na esport hráčích, data vypadají slibně a nyní je budeme blíže analyzovat,“ říká Čubík. Ten do budoucna plánuje rozšířit esport předmět, chce se více věnovat vědě a výzkumu a jeho tým čeká řada soutěží a výzev.