VŠB-TUO připravuje Dny otevřených dveří, nově se bude v porubském kampusu prezentovat i Ekonomická fakulta

22. 1. 2024 Výběr vysoké školy je v životě středoškoláka velmi důležité rozhodnutí. Usnadnit mu jej mohou Dny otevřených dveří, které se na VŠB – Technické univerzitě Ostrava konají v pátek a sobotu 26. a 27. ledna 2024.

Každoročně se tak tisíce zájemců o prohlídku univerzity mohou seznámit s nabídkou jejich studijních programů.

Na Dnech otevřených dveří se návštěvníci blíže seznámí s technickými, přírodovědnými a ekonomickými studijními programy i životem studenta na univerzitě. Páteční program Dnů otevřených dveří oficiálně odstartují v 8 hodin ráno, v sobotu začnou o hodinu později. Prezentace více než 200 studijních programů proběhne v Univerzitní aule VŠB-TUO, kde navíc budou přítomni zástupci Hornicko-geologické fakulty, Fakulty materiálově-technologické a Fakulty strojní. Ve vlastní budově bude prezentovat své studijní programy Fakulta elektrotechniky a informatiky, a jako již tradičně, na Fakultu stavební a Fakultu bezpečnostního inženýrství přepraví středoškoláky autobusy. Ale navštívit je mohou i sami – Fakulta stavební sídlí v Ostravě-Porubě na ulici Ludvíka Podéště, Fakulta bezpečnostního inženýrství v Ostravě-Výškovicích na ulici Lumírova.

Letošní novinkou je přítomnost zástupců Ekonomické fakulty VŠB-TUO v porubském kampusu univerzity, konkrétně v budově C (kruhovce). V budovách fakulty v centru města se už žádný program v rámci Dnů otevřených dveří konat nebude.

Výstavba nové budovy Ekonomické fakulty v porubském kampusu VŠB-TUO se blíží dokončení a v prvním čtvrtletí roku 2024 bude stavba převzata. Od ledna jsou také postupně realizovány činnosti, které jsou klíčové pro plnou funkčnost a uživatelskou přívětivost nového prostoru. Nyní se dokončuje aula a postupně jsou realizovány dodávky vestavného nábytku, stolů a židlí. Poté bude následovat instalace výpočetní a audiovizuální techniky, což je důležitý krok pro plnohodnotné využívání poslucháren a učeben. Při realizaci výběrových řízení na audiovizuální techniku nastaly sice komplikace, ale ty byly již vyřešeny a dodávka techniky proběhne podle harmonogramu.

Stěhování ze stávajících prostor do nové budovy týkající se 170 zaměstnanců a 2900 studentů Ekonomické fakulty VŠB-TUO bude probíhat od června do září 2024, takže zimní semestr akademického roku 2024/2025 bude již zahájen v nové budově. Původní budovy Ekonomické fakulty na ulicích Sokolská třída a Havlíčkovo nábřeží budou po přestěhování nabídnuty k prodeji formou veřejné dražby.

„Kromě prezentace jednotlivých programů připravujeme také zajímavé exkurze, a to například do naší SMART FACTORY, dílen studentské formule nebo StudentCar. Návštěvníkům budou během Dnů otevřených dveří k dispozici naši ochotní studenti,“ zve na Dny otevřených dveří rektor VŠB-TUO prof. Václav Snášel. VŠB-TUO již podruhé získala prvenství v anketě Škola doporučená zaměstnavateli, díky kterému se může pyšnit nejkvalitnější přípravou studentů pro pracovní trh. Její absolventy čekají po nástupu do zaměstnání nadprůměrné platy a mají dobré uplatnění. Přihlášky v rámci 1. kola přijímacího řízení je možné podat do 31. března 2024.

Pokud středoškoláci Dny otevřených dveří nestihnou, nemusejí zoufat, VŠB – Technická univerzita Ostrava připravuje i oblíbené prohlídky kampusu, které se letos budou konat 15. února a 14. března. Příležitostí poznat VŠB – Technickou univerzitu Ostrava bude tedy víc než dost.

Vloženo: 22. 1. 2024