VŠB-TUO a Moravskoslezský kraj láká na 11. ročník Green Light Startup Show

Již jedenáctý rok podporuje program Green Light mladé podnikatele a inovátory, nabízí jim prostor pro rozvoj nápadů a nyní vás zve na další ročník své vlajkové akce – Green Light Startup Show. 4. dubna 2024 se návštěvníci mohou těšit na prezentace TOP 5 projektů, které svým inovativním přístupem usilují o pozornost investorů a veřejnosti.

Akce nabídne bohatý program, který bude zahájen v 8 hod. networkovou snídaní, na kterou navážou  hned 3 diskuze u kulatých stolů se zkušenými podnikateli. U prvního stolu bude své zkušenosti sdílet Jakub Gondek z firmy Ollies, jejichž dorty zná snad každý. Dalším hostem je Filip Fingl, bývalý šéf společnosti Dáme jídlo nebo Jan Hanuš, krizový manažer, který působil ve společnosti PPF, Mall Group a mnoha dalších.

Program je zaměřen také na ženy a jejich podnikatelské ambice. V rámci Lady stories budou prezentovány příběhy dvou podnikatelek, které svůj byznys začaly na mateřské dovolené a nyní mají úspěšné značky.

Další řečníci budou sdílet své příběhy a zkušenosti v rámci besed Fuckup a Business stories. Celým dnem bude provázet moderátor Lukáš Ščurek alias DJ Lowa, zajištěno je také profesionální hlídání dětí, které zajistí letošní nejmladší účastnice Green Light Akclerátoru, Veronika Hývnarová se svou firmou zaměřenou právě na hlídání dětí.

Prorektor VŠB-TUO pro strategii a spolupráci, Igor Ivan, podtrhl význam programu pro začínající podnikatele slovy: "Program Green Light je fantastickou příležitostí pro všechny, kdo chtějí rozvíjet své podnikání. Jsme hrdí, že můžeme podpořit inspirující podnikatele a studenty na jejich cestě k úspěchu. Věříme, že právě inovativní projekty a odvaha mladých talentů jsou motorem, který pohání změny a rozvoj našeho regionu.“

„Podnikatelé mají přímý vliv na rozvoj regionu, když se daří místním firmám a vznikají nové, je silnější ekonomika a přirozeně se v kraji zvyšuje životní úroveň. Proto je podpora podnikání velmi důležitá. V Moravskoslezském kraji už sedmým rokem nabízíme podnikatelské vouchery, celkem jsme v rámci krajského rozpočtu podpořili přes 130 projektů za více než 45 milionů korun. Nově máme vyhlášený dotační program, který z Fondu pro spravedlivou transformací podpoří místní podnikatele z evropských peněz. Do roku 2027 rozdělíme podnikatelské vouchery v celkové hodnotě 460 milionů korun. Na začátku ledna jsme už spustili první výzvu, ve které byla alokována polovina těchto prostředků. Jsem rád, že zájem podnikatelů byl opravdu vysoký,“ řekla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj Šárka Šimoňáková

Akce je zdarma a přístupná široké veřejnosti. Kompletní program a registrace je k dispozici na webu https://startupshow.vsb.cz/.

Organizátorem programu Green Light je Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. Program je realizován díky podpoře Moravskoslezského kraje.

Vloženo: 28. 3. 2024