Součástí programu byla také prohlídka laboratoří na Fakultě elektrotechniky a informatiky (FEI) a v Centru energetických a environmentálních technologií (CEET).
„Aplikovaný výzkum a spolupráce s firmami patří k našim prioritám. Škoda Auto je naším významným partnerem, máme společné projekty, které podporují výuku zaměřenou na praxi, vyvíjíme nové technologie v oblasti asistenčních systémů a dalším příkladem úspěšné spolupráce je unikátní laboratoř umělé inteligence AIM.Lab. V ní se zaměřujeme na výuku a vývoj datové analýzy, umělé inteligence a strojového učení,“ uvedl děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky Jan Platoš.
Společnost Škoda Auto zastupovali na jednání Andreas Dick, člen představenstva Výroby a logistiky, a další top manažeři z oblasti Výroby a logistiky a Managementu kvality. "To, co jsem dnes viděl, je vynikajícím příkladem toho, jak by měla vypadat spolupráce mezi firmami jako Škoda Auto a univerzitami. Jsem opravdu ohromen nad nadšením pro nové technologie, probíhajícími projekty a odhodláním," zdůraznil Andreas Dick.
Setkání se zúčastnila také ředitelka Moravskoslezského inovačního centra (MSIC) Adéla Hradilová, která představila aktuální projekty. „Moravskoslezské inovační centrum bylo založeno s cílem posilovat inovační ekosystém regionu, využívat jeho potenciál a pružně reagovat na aktuální výzvy. Díky partnerství s VŠB-TUO můžeme podnikatelům, výzkumníkům i celému kraji nabízet širší spektrum příležitostí a řešení, ať už prostřednictvím projektů jako EDIH Ostrava, nebo třeba transformační vize Smaragd s klíčovým projektem Refresh. S VŠB-TUO aktivně spolupracuje také společnost Škoda Auto. A to zejména prostřednictvím svého Škoda UniHUBu, který pomáhá zvyšovat atraktivitu podniku jako potenciálního zaměstnavatele v očích studentů. Jsme rádi, že jej máme právě v areálu ostravského T-parku,“ řekla Adéla Hradilová.
Během návštěvy se představitelé automobilky podívali do testbedu CPIT-TL3, kde kromě AIM.Lab mají zázemí další laboratoře. V Mobility Lab si prohlédli nový asistenční systém vyvinutý ve spolupráci se Škoda Auto nebo vývoj virtuálního softwarově definovaného vozidla, ve Smart Factory byly připraveny ukázky plně automatizované robotické linky s přímou vazbou na tvorbu digitálních dvojčat a plánování výroby s napojením na virtuální realitu.
Poslední zastávkou návštěvy bylo výzkumné centrum CEET, které se věnuje výzkumu a vývoji v oblasti nízkouhlíkové a udržitelné energetiky a environmentálních technologií v souladu s principy cirkulární ekonomiky.