„Tištěné USE-IT mapy dávají dohromady místní obyvatelé, jsou nekomerční, zdarma, smysluplné a vždy aktuální. Jako průvodce jsou určené mladým lidem, kteří chtějí poznat Ostravu pohledem lidí, kteří své město dobře znají" říká Pavel Smutný, jeden ze spoluautorů mapy a zároveň vyučující na Fakultě strojní VŠB-TUO. „Na výběru míst a psaní textů pro mapu se podílelo i několik studentů naší univerzity", dodává Pavel Smutný.
Anglickou verzi mapy využívají hodně zahraniční studenti, česká verze poslouží jako první „papírový kamarád" studentům, kteří se rozhodli studovat v Ostravě. Vedle centra města je na mapě věnován prostor i obvodu Poruba, jehož součástí je i kampus VŠB-TUO. Ten patří mezi největší zařízení svého druhu ve střední Evropě. Kromě výuky nabízí ubytování, stravování, sportovní a kulturní vyžití a řadu dalších služeb. Ve vybavení kampusu nechybí kavárničky, galerie nebo knihovna. Večerní život pak pokračuje v klubu Vrtule, T2 a Wagon clubu. Areál VŠB-TUO proto na mapě USE-IT Ostrava nechybí.
VŠB-TUO poporuje vznikl mapy již od prvního vydání ostravské USE-IT mapy, které vzniklo v roce 2012. Vedle severomoravské metropole vznikly podobné mapy i v Praze nebo Brně. Po celé Evropě je každým rokem k dispozici téměř 40 USE-IT map z různých měst.
Mapy jsou již nyní k dispozici na stojanu v prvním patře vestibulu na rektorátu univerzity.