VŠB-TUO VŠB – Technická univerzita Ostrava

Akademický senát je voleným samosprávným orgánem univerzity.

O akademickém senátu

Akademický senát je samosprávným zastupitelským akademickým orgánem školy. Jeho působnost je dána § 8 a § 9 zákona o vysokých školách.

Je volen a jedná podle Volebního a jednacího řádu Akademického senátu. Jednotlivé členy volí ze svých řad členové akademické obce tak, aby v něm byla každá fakulta zastoupena třemi členy akademické komory a dvěma členy studentské komory. Celoškolská pracoviště pedagogického a vědeckého charakteru jsou zastoupena celkem třemi členy.

Členství v akademickém senátu je dobrovolné, nezastupitelné a neslučitelné s funkcí rektora, prorektorů, děkanů a proděkanů. Funkční období jednotlivých členů je tříleté. Zasedání akademického senátu školy jsou veřejně přístupná.

Předsednictvo AS VŠB – TU Ostrava

  • Předseda Akademického senátu VŠB – TU Ostrava: doc. Ing. Karel Frydrýšek, Ph.D.
  • 1. místopředseda Akademického senátu VŠB – TU Ostrava: doc. Ing. Petr Konečný, Ph.D.
  • 2. místopředseda a zároveň předseda Studentské komory: Bc. Ondřej Herman
  • Tajemnice Akademického senátu VŠB – TU Ostrava: Ing. Kateřina Kashi, Ph.D.

Seznam členů AS VŠB – TU Ostrava pro období 1. 9. 2017 - 31. 8. 2020

Fakulta Osoba Telefon
HGF Ing. Jindřích Šancer, Ph.D. jindrich.sancer@vsb.cz +420 597 325 287
HGF prof. Ing. Petr Skupien, Ph.D. petr.skupien@vsb.cz +420 597 323 551
HGF doc. Ing. Silvie Heviánková, Ph.D. silvie.heviankova@vsb.cz +420 597 323 347
HGF Ing. Jiří Dorda jiri.dorda@vsb.cz +420 597 323 379
HGF Ing. Katrin Calábková katrin.calabkova@vsb.cz +420 597 325 264
FMMI Ing. Jan Pavelka, ING.PAED.IGIP jan.pavelka@vsb.cz +420 597 325 217
FMMI Ing. Petra Váňová, Ph.D. petra.vanova@vsb.cz +420 597 323 384
FMMI doc. Ing. Petr Lichý, Ph.D. petr.lichy@vsb.cz +420 597 324 461
FMMI Ing. Martin Menšík martin.mensik.st@vsb.cz
FMMI Ing. et Ing. Hana Špačková hana.spackova.st@vsb.cz +420 597 324 164
FS doc. Ing. Karel Frydrýšek, Ph.D. karel.frydrysek@vsb.cz +420 597 323 495
FS Dr. Ing. Anna Plchová anna.plchova@vsb.cz +420 597 324 583
FS doc. Ing. et Ing. Mgr. Jana Petrů, Ph.D. jana.petru@vsb.cz +420 597 324 391
FS Ing. Jiří Hajnyš jiri.hajnys@vsb.cz +420 597 324 378
FS Ing. Šárka Malotová sarka.malotova@vsb.cz +420 597 324 381
EKF Ing. Aleš Lokaj, Ph.D ales.lokaj@vsb.cz +420 597 322 216
EKF Ing. Kateřina Kashi, Ph.D. katerina.kashi@vsb.cz +420 597 322 520
EKF Ing. Václav Friedrich, Ph.D. vaclav.friedrich@vsb.cz +420 597 322 503
EKF Bc. Ondřej Herman ondrej.herman@vsb.cz
EKF Ing. Adéla Špačková adela.spackova@vsb.cz +420 597 322 461
FEI doc. Dr. Ing. Eduard Sojka eduard.sojka@vsb.cz +420 597 325 860
FEI Ing. Roman Šebesta, Ph.D. roman.sebesta@vsb.cz +420 597 321 631
FEI doc. Ing. Radek Martinek, Ph.D. radek.martinek@vsb.cz +420 597 325 995
FEI Ing. Radana Kahánková radana.kahankova@vsb.cz +420 597 326 019
FEI Bc. Eduard Kubanda eduard.kubanda@vsb.cz
FAST doc. Ing. Petr Konečný, Ph.D. petr.konecny@vsb.cz +420 597 321 384
FAST Ing. Martin Stolárik, Ph.D. martin.stolarik@vsb.cz +420 597 321 928
FAST Ing. Miroslav Rosmanit, Ph.D. miroslav.rosmanit@vsb.cz +420 597 321 398
FAST Vít Němčic vit.nemcic.st@vsb.cz
FAST Ing. arch. Roman Osika roman.osika.st@vsb.cz +420 597 321 396
FBI Ing. Petr Lepík, Ph.D. petr.lepik@vsb.cz +420 597 322 842
FBI Ing. Dana Chudová, Ph.D. dana.chudova@vsb.cz +420 597 322 857
FBI Ing. Tereza Česelská, Ph.D. tereza.ceselska@vsb.cz +420 597 322 928
FBI Bc. Vojtěch Jarkuliš vojtech.jarkulis.st@vsb.cz
FBI Jakub Baca jakub.baca.st1@vsb.cz
711 Mgr. Petra Kowaliková, Ph.D. petra.kowalikova@vsb.cz +420 597 321 730
712 Mgr. Karolina Slamová, Ph.D. karolina.slamova@vsb.cz +420 597 321 740
713 Mgr. Jiří Žídek jiri.zidek@vsb.cz +420 597 323 756

Předsedové AS fakult VŠB – TU Ostrava

Fakulta Osoba Telefon
HGF prof. Ing. Petr Skupien, Ph.D. petr.skupien@vsb.cz +420 597 323 551
FMMI doc. Ing. Petr Lichý, Ph.D. petr.lichy@vsb.cz +420 597 324 461
FS prof. Ing. Radek Čada, CSc. radek.cada@vsb.cz +420 597 323 289
EKF Ing. Aleš Lokaj, Ph.D ales.lokaj@vsb.cz +420 597 322 216
FEI doc. Dr. Ing. Eduard Sojka eduard.sojka@vsb.cz +420 597 325 860
FAST doc. Ing. Petr Konečný, Ph.D. petr.konecny@vsb.cz +420 597 321 384
FBI Ing. Petr Lepík, Ph.D. petr.lepik@vsb.cz +420 597 322 842

Komise Akademického senátu VŠB – TU Ostrava

Legislativní komise

Fakulta Osoba Telefon
FEI Ing. Roman Šebesta, Ph.D. (předseda) roman.sebesta@vsb.cz +420 597 325 831
HGF doc. Ing. Petr Rapant, CSc. petr.rapant@vsb.cz +420 597 325 470
FMMI doc. Ing. Bedřich Smetana, Ph.D. bedrich.smetana@vsb.cz +420 597 321 594
FMMI Ing. Martin Menšík martin.mensik.st@vsb.cz
FS doc. Ing. Lenka Landryová, CSc. lenka.landryova@vsb.cz +420 597 324 112
EKF Ing. Kateřina Kashi, Ph.D. katerina.kashi@vsb.cz +420 597 322 520
FEI Bc. Eduard Kubanda eduard.kubanda@vsb.cz
FAST Ing. Petra Tymová, Ph.D. petra.tymova@vsb.cz +420 597 321 352
FBI Ing. Petr Bitala, Ph.D. petr.bitala@vsb.cz +420 597 322 858

Ekonomická komise

Fakulta Osoba Telefon
EKF Ing. Aleš Lokaj, Ph.D. (předseda) ales.lokaj@vsb.cz +420 597 322 216
HGF prof. Ing. Jaroslav Dvořáček, CSc. jaroslav.dvoracek@vsb.cz +420 596 993 381
FMMI Ing. et. Ing. Hana Špačková hana.spackova.st@vsb.cz +420 597 324 164
FMMI Ing. Andrea Sikorová, Ph.D. andrea.sikorova@vsb.cz +420 597 325 112
FS doc. Ing. Jan Nečas, Ph.D. jan.necas@vsb.cz +420 597 323 127
FEI doc. Dr. Ing. Eduard Sojka eduard.sojka@vsb.cz +420 597 325 860
FEI Ing. Radana Kahánková radana.kahankova@vsb.cz +420 597 326 019
FAST doc. Ing. Petr Konečný, Ph.D. petr.konecny@vsb.cz +420 597 321 384
FBI Ing. Christina Akritidu christina.akritidu@vsb.cz +420 597 322 801