VŠB-TUO připravuje osmý ročník univerzitního festivalu Art & Science, představí univerzitu hlavně středoškolákům

Kampus VŠB – Technické univerzity Ostrava ve čtvrtek 7. září 2023 ožije univerzitním festivalem Art & Science. Dopoledne bude patřit především hostům ze středních škol.

Zábavný a poučný program v podobě workshopů, komentovaných ukázek i soutěží z oblasti techniky, přírodních věd nebo ekonomie připravují všechny fakulty i dvě výzkumná centra VŠB-TUO. „Návštěvníci se mohou těšit například i na sportovní program. Připravujeme biatlon na zkoušku i práci s hokejkou a pukem. Chystáme také kaligrafický workshop. Malí i velcí se mohou těšit na LaserGame, laserovou střelnici, 3D tisk nebo kouzlo superpočítání,“ vyjmenovává rektor univerzity Václav Snášel.

Veškerý program najdete na webu festivalu.

VŠB – Technická univerzita Ostrava se v rámci festivalu představuje lidem v jiném světle: nejen jako místo pro vzdělávání, vědu a výzkum, ale také jako místo kreativního myšlení s přesahem do umění. Součástí programu budou i umělecké workshopy, výstavy nebo zajímavé koncerty. Návštěvníkům zahrají DJ Kmin, Nanovo/Mikuláš Hrbáček, kapela SACA nebo Orchestr VŠB-TUO se svým vesmírným koncertem. „Chceme poukázat na vazby mezi uměním a vědou, představit středoškolákům a středoškolačkám VŠB-TUO a strávit příjemné odpoledne s našimi studenty, zaměstnanci i absolventy,“ dodává rektor univerzity Václav Snášel. Akce se koná za podpory městského obvodu Ostrava-Poruba.

Vloženo: 4. 9. 2023